Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Eforie Nord - Aktivity

Letovisko Eforie Nord ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Mesto má dobre rozvinutý nočný život. Zabaviť sa dá predovšetkým v baroch a v kluboch. Tiež je tu možné nájsť veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. V noci sa v meste organizujú aj diskotéky. V centre a na plážovej promenáde Eforie Nord je možné naraziť aj na veľké množstvo obchodov, butikov či malých stánkov so suvenírmi. Obľúbený je aj miestny bazár.

Letovisko Eforie Nord je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie okolia. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. No samotné Eforie Nord ponúka pekné pamiatky ako napr. niektoré kúpeľné budovy zo začiatku 20. storočia.

V meste sa nachádza známe Archeologické múzeum.

Letovisko Eforie Nord ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Miestne bazény sú napustené liečivou vodou. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky. Jazero Techighiol je zase ideálne pre rybárstvo.

Kúpele Eforie Nord využívajú pre liečebné procedúry bahno z jazera Techighiol. Okrem toho sa tu preferuje aj liečba slanými aerosolmi, známa je aj helioterapia a thalassoterapia. V kúpeľoch sa liečia reumatické, gynekologické, kožné a metabolické ochorenia.

Eforie Nord je ideálne miesto pre pokojnú dovolenku.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku