Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Mamaia - Výlety

Letovisko Eforie Sud , vďaka zaujímavému okoliu, ponúka ideálne možnosti pre výlety.

Zhruba 35 km od Eforie Sud sa nachádza zrúcanina mesta Histria. Jednalo sa o grécku kolóniu, prvú v Rumunsku. Mesto fungovalo už v roku 657 pred n. l. – to je najstaršia písomná zmienka. V Histrii sa našla ja najstaršia rumunská minca – strieborná drachna, vydaná v roku 480 pred n. l.. Počas rímskej okupácie bolo v meste vystavaných viacero chrámov, kúpele,... Histriu zničili až nájazdy Avarov v 7 storočí.

Jednou z najväčších atrakciou Rumunska je delta Dunaja. Vody rieky Dunaj, ktoré sa vlievajú do Čierneho mora, formujú najväčšiu a najviac chránenú deltu v Európe. Obrovské ústie Dunaja pozostáva z početných jazier a mokradín a hostí viac ako 300 druhov vtákov a 40 druhov sladkovodných rýb. Príroda tu počas niekoľkých stáročí vytvorila desiatky kanálov alebo ostrovov. Tie neustále menia svoju veľkosť aj tvar.Všetko určuje výška hladiny vody v tejto známej rieke,rovnako ako množstvo nánosov,ktoré prináša.Územie,je veľké viac ako 4 000 km². Delta Dunaja je chránená organizáciou UNESCO.

Najväčším mestom Rumunského pobrežia je mesto Constanţa, vzdialené len 18 km od Eforie Sud. V meste sa nachádza známe Archeologické múzeum, ale aj Múzeum rumunského námorníctva alebo Etnografické múzeum. Medzi najväčšie turistické atrakcie je však možné zaradiť miestne delfinárium. To bolo vybudované ešte za socializmu a okrem bazénov s delfínmi a tučniakmi, tu je možné vidieť aj peknú botanickú záhradu. Obľúbené je aj Kasíno (Casionoul), hudobné divadlo a planetárium. V meste je možné nájsť aj niekoľko historických budov, pamiatok, ako napr. mešity zo 16. storočia.

V okolí mesta sa nachádza viacero kúpeľných letovísk ako napr. Eforie Nord alebo Eforie Sud. Kúpele využívajú pre liečebné procedúry bahno z jazera Techighiol. Okrem toho sa tu preferuje aj liečba slanými aerosolmi, známa je aj helioterapia a thalassoterapia. V kúpeľoch sa liečia reumatické, gynekologické, kožné a metabolické ochorenia.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku