Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Mangalia - Výlety

Letovisko Mangalia, vďaka zaujímavému okoliu, ponúka ideálne možnosti pre výlety.

Najväčším mestom Rumunského pobrežia je mesto Mangalia, ktoré sa nachádza zhruba 35 km severne od Neptunu. V meste sa nachádza známe Archeologické múzeum, ale aj Múzeum rumunského námorníctva alebo Etnografické múzeum. Medzi najväčšie turistické atrakcie je však možné zaradiť miestne delfinárium. To bolo vybudované ešte za socializmu a okrem bazénov s delfínmi a tučniakmi, tu je možné vidieť aj peknú botanickú záhradu. Obľúbené je aj Kasíno (Casionoul), hudobné divadlo a planetárium. V meste je možné nájsť aj niekoľko historických budov, pamiatok, ako napr. mešity zo 16. storočia.

Zhruba 35 km od Constanţa sa nachádza zrúcanina mesta Histria. Jednalo sa o grécku kolóniu, prvú v Rumunsku. Mesto fungovalo už v roku 657 pred n. l. – to je najstaršia písomná zmienka. V Histrii sa našla aj najstaršia rumunská minca – strieborná drachna, vydaná v roku 480 pred n. l.. Počas rímskej okupácie bolo v meste vystavaných viacero chrámov, kúpele,... Histriu zničili až nájazdy Avarov v 7 storočí.

Letovisko Mamaia je jedno z najluxusnejších stredísk na celom Balkáne. V blízkom okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí ako napr. dedinka Satul de Vacana, ktorá zobrazuje tradície všetkých 40 rumunských žúp. Medzi najväčšie atrakcie Mamaie je možné zaradiť aj lunapark a vyhliadkovú lanovku. Behom 7 minútovej jazdy majú turisti možnosť sledovať letovisko a jeho okolie až z 50 metrov výšky.

Jednou z najväčších atrakcií Rumunska je delta Dunaja. Vody rieky Dunaj, ktoré sa vlievajú do Čierneho mora, formujú najväčšiu a najviac chránenú deltu v Európe. Obrovské ústie Dunaja pozostáva z početných jazier a mokradín a hostí viac ako 300 druhov vtákov a 40 druhov sladkovodných rýb. Príroda tu počas niekoľkých stáročí vytvorila desiatky kanálov alebo ostrovov. Tie neustále menia svoju veľkosť aj tvar. Všetko určuje výška hladiny vody v tejto známej rieke, rovnako ako množstvo nánosov, ktoré prináša. Územie,je veľké viac ako 4 000 km². Delta Dunaja je chránená organizáciou UNESCO.

V okolí mesta Mangalia sa nachádza viacero kúpeľných letovísk ako napr. Naptun, Eforie Nord alebo Eforie Sud. Všetky kúpele využívajú pre liečebné procedúry bahno z neďalekých jazier. Okrem toho sa tu preferuje aj liečba slanými aerosolmi, známa je aj helioterapia a thalassoterapia. V kúpeľoch sa liečia reumatické, gynekologické, kožné a metabolické ochorenia.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku