Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Neptun - Aktivity

Letovisko Neptun ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Nočný život je možné nájsť predovšetkým v živej časti mesta Mangalia. Tiež je tu možné naraziť na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. Obľúbené sú predovšetkým tri reštaurácie: Calul Bälan (Bélouš), Crama Neptún (Vinárňa Neptún) a pri hoteli Delta sa nachádzajú 2 sladkovodné jazerá s plávajúcou drevenou reštauráciu Insula s množstvom námorníckych lánov kvetov, zelene a sviečok. Jazerá sú rajom pre rybárov a obklopuje ich promenáda.  V noci sa v meste organizujú aj diskotéky. V centre Neptun je možné naraziť aj na niekoľko obchodov, butikov či malých stánkov so suvenírmi. Tiež je tu možné naraziť na tržnicu.

Letovisko Neptun je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie okolia. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. No samotný Neptun ponúka pekné pamiatky ako napr. miestne vily, medzi nimi aj rekreačná vila diktátora Ceaususeska.

Letovisko Neptun ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky a minigolf.

Neptun je zároveň aj známa kúpeľná oblasť. Kúpele sa špecializujú na liečenie reumatizmu a rôznych ochorení po úrazoch. Procedúry zahŕňajú liečbu bahnom, slanou vodou, elektroliečbou a masážami.

V meste sa nachádza aj letné kino.

Okrem iného je možné v meste nájsť aj jednu z najkrajších rumunských pláží a malý aquapark.

Neptun sa odporúča predovšetkým klientom, ktorí hľadajú pokojnejšie letovisko. Ideálne je pre rodinnú dovolenku s malými deťmi.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku