Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Mangalia - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Mangalia, klikni

Letovisko Mangalia je jedno z najjužnejších stredísk čiernohorského pobrežia Rumunska. Mesto sa nachádza zhruba 40 km južne od Constanty – centra rumunského pobrežia.

Názov mesta pochádza z gréčtiny a v preklade znamená „najkrajšia“. Už v 4. stor. pred n. l. bolo mesto gréckou kolóniou. Mangalia je už pradávna známa predovšetkým vďaka svojim liečivým prameňom. Miestne kúpele sú známe už od dôb Rímskej ríše. Mangalia sa stala aj významným prístavom a centrom obchodu. V meste je dokonca postavená jedna z najstarších mešít na území Rumunska, z roku 1590. Dnes je Mangalia predovšetkým turistickým rezortom, ktorý ročne navštívi niekoľko tisíc dovolenkárov. Okrem pláží a mora, mesto tiež ponúka aj kúpeľné terapie, medzi inými aj helioterapiu, pretože slnko tu svieti jasným svitom viac než 12 hodín denne.

Súčasťou Mangalie sú aj tri menšie letoviská: Saturn, JupiterVenus. Tie sa rozprestierajú severne od mesta a priamo nadväzujú na kúpele Neptun.

Mangalia je aj centrom kultúry celej kúpeľnej oblasti. Okrem iného sa tu nachádza aj u turistov veľmi obľúbené Archeologické múzeum, ktoré sa určite oplatí navštíviť.

Mangalia je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku. Menšie strediská, ktoré sa nachádzajú na sever od mesta, sa zase odporúčajú klientom, ktorí hľadajú pokojnejšie letoviská.