Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Mamaia - Aktivity

Letovisko Mamaia ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Mesto má dobre rozvinutý nočný život. Zabaviť sa dá predovšetkým v baroch a v kluboch, medzi najobľúbenejšie patrí Melody, Orient, Vatra, Cherhana. Diskotéky sa organizujú v Clube Castel, Planet alebo v Enigme.  Tiež je tu možné nájsť veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. Snáď najznámejšia reštaurácia sa nazýva Hanul Pirajilor (Pirátská krčma), ktorá sídli v útrobách starej lode na ostrove Ovidiu. V centre Mamaii a na plážovej promenáde je možné naraziť aj na veľké množstvo obchodov, butikov či malých stánkov so suvenírmi.

Medzi najväčšie atrakcie letoviska Mamaia je možné zaradiť aj lunapark a vyhliadkovú lanovku. Behom 7 minútovej jazdy majú turisti možnosť sledovať stredisko Mamaia a jeho okolie až z 50 metrov výšky.

Letovisko Mamaia je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie okolia. V blízkom okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí ako napr. dedinka Satul de Vacana, ktorá zobrazuje tradície všetkých 40 rumunských žúp.

Zaujímavý je aj každoročne organizovaný hudobný festival a určite sa oplatí navštíviť aj letné divadlo.

Letovisko Mamaia ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Miestne bazény sú napustené liečivou vodou. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky. Jazero Siutghiol je zase ideálne pre rybárstvo.

Mamaia je ideálny letoviskom pre tých, ktorí na pobreží Čierneho mora hľadajú pokoj, relax a luxus. Odporúča sa však aktívnym dovolenkárom. Každý si tu nájde svoje.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku